Sepetim
Kitap - A_Sır Kitap Yayınevi

Kitaplar

 • ZORAKİ EVLİLİK


  Ben Urfalı Mehmet ağanın kızı Helin. Babasının zorla evlendirdiği son kızıyım.

  Benim gibi ablamı da öyle evlendirmişti. Üniversiteye gidemeden evleniyorum.

  Gelin olarak Osman ağanın oğlu Adem'e, veriliyorum.Hayatım bitiyordu.

  Hayat bana artık ölüm gibi geliyordu.Düğünümden kaçtığım an onunla karşılaştım.

  O mavi tonlarında ki sert gözlerle.Nereden bilebilirdim onunda evlilikten kaçtığını? Nereden bilebilirdim hayatımı onunla birleştireceği mi?

  Alaz aksoy...

  27.67TL

 • HARAM

  Sende bana yasak kılınan herşeyini sevdim.Mübah olan ne varsa, gizli olan ne varsa, verçek payı ne kadar gizli olsada sevdim...Salkım saçak şiirlerimden dökülen, sevgi gibi görünen ne kadar acı varsa sevdim... Çok şeyler anlattım, nice umutlar besledim. Rüzgarların getirdiği kokunla yetinip sevdim. Yasak olan ne varsa, yitik olan ne varsa, ne kadar haram kılınmışsa sana olan sevgim; öyle sevdim büyük sevdim, korkusuz sevdim; gözü kapalı kör kütük sarhoş olurcasına sevdim.Her türlü halini düşünüp hayal edip arsızca sevdim.Nefesini nefesimde dolaştırıp inliye inliye sevdim.Seni sevmek haramsa sana helal olmayan banada helal olmayan seni sevdim.Sevmek benim neyime demeden tenin, gözlerin,ellerin haram iken hayali bile zorken, sana kavusamamak haramsa ışte öyle sevdim.Güç bela demeden sonunu düşünmeden sevdim.Kimin ne dediğini umursamadan,sana haram olmaz diyenleri ezip geçerek sevdim.Ask benim neyime sevgi benim neyime diye diye sevdim.Haram olduğunu oysa mübah iken bile bile sevdim.Sevgin hapis yüreğime, aşkın demir korkuluklar; gardiyan ahlaksız desede sevdim.Sevmek banada acı sanada.Acıyı gozyaşıma katık ede ede sevdim.Bir mülteci kampında herşeye hasret sevdim.Seni sevmek yaradır biliyorum.O yarayı kanata kanata sevdim.Bir yarayla haram diye diye sevdim.Seni sevmenin haram olduğu kadar seni göremeyişinin, haramlığınıda yaşarken canı çıka çıka sever mi insan? Öle öle kemiklerim etimden sıyrılır gibi sevdim.Bir savaştayım sanki kuşatmalar altında, iki elimde umutsuz yarınlar gözyaşları umutsuz olsada yarını olmasada sevdim.Sessizliğin içinde sensizliğin gölgesinde yarım kalan düşlerim gibi sevdim.Gidişin hep aklımda o son hançerli sözlerin dilimde.Sen bana haramsın üstelik yasaksın haykirışını dilime dolaya dolaya unutmadan sevdim.Beynimde uğultulu bir son gidiş gece yarısı.Kara gece kara yazgımsın diye diye sevdim.Soylenip durdum ah haram sevgim helal olurda neden haram olur diyene.Kurşunlar işlemiş bir kere kapanmayan yarama haram kılınan sen vefasız ey yăr.Yanında oturmak haram,bakmak haram sevmek haramsa seni sevdim haram diye diye...

  12.5TL

 • İKİ DELİ BİR ARADA

  İçimizde Var Olan Birileriydi Onlar...Hayatın anlamsız kaldığı bir anda, birbirini tamamlamayı başaran zıt kutuptan gelen iki genç kızdı onlar.Birinin deli dolu, diğerinin durgun hali, her iki farklı kişiliğe çok şey öğretecekti ve öğretti de...Onların buluşması, körle yatan şaşı kalkar hesabını da masaya yatırdı.Bu kitapta olmazlar oldu, ben daha fazla anlatmayıp içeriğinin sihrini bozmadan, sizleri karakterlerimizle tanıştırdıktan sonra, sizi kitabın akıcılığını analiz etmeniz için içeriğe alalım.Karakterlerimiz... Harbi kız : Deniz Zorlu, karakteri.Ağır abi : Tarık karakteri. Kokoş Kız: Eslem Kaya, karakteri.Ponçik Şişman: Seyhan karakteri.Ukala Çapkın: Cengiz karakteri.Asosyal: Kamil karakteri.Birbirinden eşsiz iki kalemin birleştiği, bu hikayede sende bizimle kaybolmaya var mısın?

  15TL

 • YASAK AŞK

  İnsanoğlunun yaratılışından beri gelen bir şey vardı, Yasaklara ulaşma, Yasakları isteme, Yasakları arzulama...İhtiras dolu, intikam ve iddianın Yasak Bir Aşkın Pençesine dönüşen, herkesi kor gibi yakacak bir hikayeydi onların ki.."Cehenneme hazır ol güzelim, bu evcilik oyununa beni dahil ettiğin için pişman edeceğim seni, senin canını yakacağım" demişti.Ben ise kendimi tutamayarak ; "Yaktığın kadar da yanacaksın" demiştim. Benim ela gözlerim onun buz mavisi gözlerinde kaybolurken iddialı nefret dolu bakışlarımız, birbirlerine kenetlenmişti...O bu tepkime ilk olarak afallasada, sonra alayla gülmüştü.Ben nereden bilebilirdim ki, bu yasak aşk yangınında ikimizinde kül olacağını?

  ‘Gözlerindeki Aşkı Gördüm, İşte Ben O Zaman Öldüm’

  16.67TL

 • KALBİ KIRIK HAYALLER

  "Sevgi emek işiydi, zorluklar da korkusuzca üzerine yürümekti.Sevgisinden emin olup, sevildiğini hissedebilmekti.Sahiplendiği gönülü VATAN'I bilip, koruyup kollamak asla ihanet etmemekti.Zamanla sevdaya dönüşüp, bir çift gözde mekân kurmak, Gönül otagına kurulup,bahçesine sevgi güven ve sadakat gülleri ekmekti.Kısacası sevgi emek, Sevgi güven kokmaktı.Bir yüreğe VATAN'ımdın SEN demekti..."

  14.17TL

 • KATİLİM SENSİN

  "Sevgi emek işiydi, zorluklar da korkusuzca üzerine yürümekti.Sevgisinden emin olup, sevildiğini hissedebilmekti.Sahiplendiği gönülü VATAN'I bilip, koruyup kollamak asla ihanet etmemekti.Zamanla sevdaya dönüşüp, bir çift gözde mekân kurmak, Gönül otagına kurulup,bahçesine sevgi güven ve sadakat gülleri ekmekti.Kısacası sevgi emek, Sevgi güven kokmaktı.Bir yüreğe VATAN'ımdın SEN demekti..."

  20TL

 • KOPMAYA GELİYORUZ GENÇLER

  Ayaz ve Bahar, kaderin yolunu şaşırmış cilvesiyle birbirine çarptılar... Sonrasında ise ipin ucu tamamen koptu... Unuttuk dedikleri o boşlukta yeniden kördüğüm oldular. Tesadüfle başlayan aşk; uçarı kalplerindeki kavak yellerinde uçacak mı yoksa ebedi mihman olup yaşanacak mı? Batuhan ve Özge; gece ve gündüz kadar farklı olabilir fakat hayat ne oyunlar oynadı bilinmez...Toplanın gençler KOPMAYA GELİYORUZ! Ruh halinizi yanınıza alın Ayaz ve Bahar'a misafir oluyoruz.

  23.33TL

 • SAKLAMBAÇ OYNAYALIM MI?


  Dünya hayatında mutluluk bazılarıyla saklambaç oynar. Bir yerlere saklanır ve asla ortaya çıkmaz. Ömürleri boyunca mutluluğu arar kimileri. Kimileri yorgun düşer aramaktan onu. Anne babasını kaybeden bir çocuk şanssız başladığı hayatında kötümser gidişatı düzeltmeye çalışıyor; Saklambaç Oynayalım mı, diye sorarken öte yandan da sevdiğini asla bulamamaktan korkuyor. Sarı bir bisikletin büyüsüne kapılmıştı Yaşar. Küçücük kalbi hem Necla’sının hem de sahibi olacağı sarı bisikletin hülyası ile kafesteki kuş gibi çırpınıyordu. Ne yazık ki güzelliklerin yanı sıra kötü insanlar vardı yaşadığı masmavi gezegende. Elleri, yürekleri ve akılları yalnızca kötülüğe çalışan insanlar… Masum bir çocuk onlardan nasıl kaçabilir, nereye saklanabilirdi ki! Saklambaç Oynayalım mı, kocaman bir şehrin fakir mahallelerinden birinde yaşanan devasa kederleri, dimağlarda acı ve kekremsi tatlar bırakan yalnızlıkları anlatıyor. Aynı zamanda dostluklar, bağlılıklar, güçsüzlerin bir araya gelip güçlü oluşları var bu kitapta. Merhametsiz dişlilerin arasında yok olmamak için verilen ortak ve saygı duyulası mücadeleler var. İyi ile kötü, doğru ile yanlış, güzel ile çirkin hep yana.

  29.17TL

 • DÜNLERİMİ ALIN BENDEN

  Mesela iğde ağacını özlemiştim. Furkan abime bardak bardak su taşımayı özlemiştim, Nurten ablamla eğri büğrü ekmek yapmayı özlemişim. Hatta Sait abimin olur olmaz yere popoma attığı tekmeleri bile özlemiştim. Annemi... Annemi özlemiş miydim bilmiyorum. Beni amcama hediye ederken hiç düşünmedi, üzülmedi de. Ben annemin bağış yapabileceği herhangi bir şeyiydim. Adım yok sadece somut bir varlık. Ama ben çocuktum ve annemi de özlemiştim. O bize hiç sarılmazdı, ben bazen gider boynundan sıkı sıkı sarılır koklardım. Yüreğinde anne sevgisi ve şefkati yoktu belki, fakat o herkesin bildiği anne kokusu vardı. İşte ben sanırım annemin suretini değil de elinde olmadan sahip olduğu o anne kokusunu özlemiştim...

  25TL

 • İKİNCİ BİR ŞANS YOKTUR

  Çocukluk arkadaşları kardeş kadar gönülden sevilir çoğu kez. Ne kadar da çok güvenilir onlara… Peki ya “ikinci bir şans yoktur” deyip sırtımızdan vururlarsa, kinin en büyüğüne layık olmazlar mı? İyi kalpli ve dürüst bir adam düşünün, herkesi kendisi gibi görsün. Sokakta birlikte büyüdüğü canciğer arkadaşlarından, iş ortaklarından hayatının en ölümcül darbesini yesin. O güzel ve güler yüzlü insan acımasız bir canavara dönüşmez mi bir anda; gözlerinden nefret dökülen, herkesin korktuğu anlaşılmaz.

  16.67TL

 • BAHAR KOKULU SEVDAM


  “Benim güzel kızım, en değerlim, Büşra’m, hayatta ne ile karşılaşırsan karşılaş, sakın üzülme! Sen güçlüsün prensesim, hiç bir şeyin seni yıldırmasına izin verme. Hep üzülürdüm, bana bir şey olsa Büşra ne yapacak çünkü seni ağabeyine emanet edemeyeceğimi iyi biliyordum. Ama bu karanlık düşünceme karşı, aydınlığa açılan bir kapı buldum. Sıla, Süheyla ve aileleri asla seni yalnız bırakmaz. Her zor zamanında senin yanında olurlar biliyorum. Süheyla’yı, özellikle Sıla’yı çok sevdim. Keşke ağabeyin adam olsaydı da Sıla’yı gelinim olarak görseydim. Çok istedim ama yapmadım, biliyordum çünkü eğer Sıla Şahin’le evlenseydi, hayatı kararacaktı, o kızın vebalini alamazdım. Kendini asla yalnız hissetme çünkü yalnız değilsin. Sen sana sahip çıkacak güzel insanlar biriktirdin. Çok güzel günler yaşayacaksın, duamı sana emanet ediyorum, dua etmeye devam et kızım. Dua et ağabeyin iyi bir insan olsun, bize hayırlı bir evlat olamadı, bari Allah’a layık bir kul olsun. Bu mektubu sakla, sıkıldıkça, bunaldıkça okursun. Neden yazdığımı bilmiyorum ama iyi ki yazmışsın anneciğim dediğini duyar gibiyim. Bir gün bana bir şey olursa, mektubumla dertleşirsin güzel kızım, Rabbime emanetimsin.

  33.33TL